Dlaczego warto wybierać naturalne świece ?

Nasze świece są wykonane w 100% z naturalnego wosku sojowego. Został on odkryty na początku lat 90. XX wieku i był on pierwszą innowacją w branży świec od ponad wieku! Wierzymy, że wosk sojowy ma tak wiele oczywistych zalet w porównaniu z tradycyjnymi świecami parafinowymi, że mamy nadzieję, że pewnego dnia stanie się on standardem w branży. 

Dlaczego więc warto wybrać świecę z wosku sojowego zamiast parafiny?

1. Soja jest naturalna.

Wosk sojowy pochodzi z ziaren soi, dzięki czemu jest w 100% produktem roślinnym i naturalnym. Wosk parafinowy pochodzi z ropy naftowej.

 2. Wosk sojowy pali się dłużej.

W dłuższej perspektywie świece z wosku sojowego są bardziej opłacalne, nawet jeśli są droższe niż te wykonane z parafiny. Świeca sojowa,  pali się bardziej równomiernie, praktycznie nie pozostawiając nadmiaru wosku na ściankach słoika. W rezultacie jest bardziej ekonomiczna.

 3. Wosk sojowy pali się czysto.

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś osad czarnej sadzy na świecy lub nawet czarny dym wydobywający się z palącej się świecy, to dlatego, że jest to świeca parafinowa, a sadza jest pozostałością po niecałkowitym wypaleniu się parafiny. Jeśli palisz dużo świec, dym wydobywający się z parafiny może pobrudzić nawet ściany w Twoim domu, ale co gorsza- ponieważ cząsteczki sadzy są bardzo małe, mogą potencjalnie podrażniać płuca. Jeśli w domu mieszkają osoby z astmą lub alergicy, powinno się  wybierać świece z wosku sojowego, ponieważ palą się one znacznie czyściej, nie pozostawiając praktycznie żadnej sadzy ani osadu.

5. Świece sojowe są nietoksyczne.

Świece sojowe mają niższą temperaturę topnienia, ponieważ są wykonane z oleju roślinnego. Oznacza to, że sam wosk nie nagrzewa się zbytnio i nie wytwarza on toksyn wypuszczanych do powietrza. W rzeczywistości podczas palenia  wosku sojowego nie uwalniają się  żadne znane nam  czynniki rakotwórcze. Czego niestety nie możemy powiedzieć o parafinie. 

6. Wosk sojowy jest łatwiejszy do czyszczenia.

Jeśli przypadkowo rozlejesz wosk sojowy, czyszczenie jest o wiele prostsze niż czyszczenie wosku  parafinowego, wystarczy użyć mydła i ciepłej wody.


 7. Świece  sojowe pachną intensywniej.

Niższa temperatura spalania wosku sojowego oznacza, że wokół knota znajduje się większa ilość płynnego wosku, który wyparowuje i wyrzuca piękny zapach do otaczającej nas przestrzeni . Ciekawostka: im większa  kałuża wosku tym lepiej zapach unosi się w powietrzu. Za każdym razem pamiętaj, aby palić świecę wystarczająco długo, lecz nie dłużej jak 4 godziny jednorazowego palenia.

Nie uznajemy kompromisów w kwestii jakości wybieranych przez nas składników. W „udekorowane” rozumiemy, że Twoje doświadczenia i  przyjemność z palenia naszych świec  jest najważniejsza. Szczycimy się, że tworzymy ręcznie robione świece sojowe, które tworzą trwałe wspomnienia i za którymi możemy dumnie stać.

Wybierz z naszej oferty swój ulubiony zapach.

http://www.sklep.udekorowane.pl